Modern dizayn görünümlerine göre dekore edilmiş evler herkesin hayalidir. Özellikle bulunduğunuz dönemin tarzını ve modasını yansıtan dizayn seçenekleri ile evinizi daha modern bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Modern aksesuarlar, dönemin modasına uygun eşyalar ve renkler ile yapacağınız ev dekorasyon düzenlemeleri eviniz için benzersiz görünümler elde etmenize yardımcı olabilir. Evinizde kullanacağınız renkler ve eşya tercihleri ile eviniz içerisinde modern dizayn rüzgarları estirebilir, evinizin modern görünümü ile misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz. Evinizin daha modern görünmesi ve modern bir tasarıma sahip olması için yapmanız gerekenler ise oldukça kolay!

Modern Dizayn İçin Neler Gerekir?

Evinizi dizayn etmenin pek çok yolu vardır. Evinizi dizayn ederken çeşitli dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Klasik olarak tasarlayabileceğiniz ev dekorasyonunun yanı sıra her dönem moda olan Retro veya otantik içerikleri vintage dizayn içerikleri ile de evinizi tasarlayabilirsiniz. Vintage ev dekorasyonu evinizde daha nostaljik bir görünüm sağlar. Daha çok geçmişte kullanılan renk ve aksesuarlar tercih edilerek hazırlanan bu dizayn seçenekleri, özgün görünümlerinin yanı sıra ağır bir hava da verir. Ancak modern ev dizaynı yapmak istiyorsanız elbette eviniz çok daha aydınlık ve sakin bir havaya sahip olacaktır. Modern ev dizaynı yapmak için öncelikle elbette dönemin dekorasyon modalarına göz gezdirebilirsiniz. Her dönemin modern anlayışı birbirinden farklı olmakla birlikte, modern esintilerine sahip pek çok ev dekorasyon fikri ortaya koyabilirsiniz.

Minimalist ve Maksimalist Ev Dizaynları

Günümüzde adından sıklıkla söz ettiren minimalizm, daha sade bir görünüm ve yaşam tercih eden kişiler tarafından ev dekorasyonu için de sıklıkla tercih edilen bir akım haline geldi. Bunun yanı sıra maksimalist evler de ev dizaynında minimalist ev dekorasyonları kadar beğeni topluyor. Modern ev dizayn etmek istiyorsanız bunu kendi zevk ve tercihlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Evinizin nasıl görünmesini istediğinize karar verdikten sonra alacağınız eşya ve aksesuarları belirlemek, evinizi dekore edeceğiniz renkleri seçmek çok daha kolay olacaktır. Minimalist modern ev dizaynlarında çoğunlukla açık renkler tercih edilmesine karşın, maksimalist modern ev dizaynları için çeşitli renklerden kombinasyon yapabilirsiniz. Daha çok eşya ve renk ile dekora edebileceğiniz maksimalist ev dizaynlarında, modern dekorasyon ürünlerinin yanı sıra Retro ürünler de tercih ederek evinizde farklı tasarımlarla özgün bir tasarım da elde edebilirsiniz.

Modern Dizaynın Vazgeçilmezi Aksesuarlar

Evinizde bulunan tüm odaların belirli eşyaları vardır. Örneğin oturma odası için bir oturma grubu ve yatak odanız için bir yatak her evde tercih edilen standart eşyalar arasında yer alır. Çoğunca hazır model olarak tercih edilen bu eşyalar evinizin tasarımı konusunda sizlere standart bir görünüm sağlar. Ancak eviniz için tercih edeceğiniz aksesuarlar oldukça farklı skalalarda, tamamen size ait özgün bir görünüm yaratır. Modern ev tasarımlarında tercih edeceğiniz klasik tarzdaki eşyalar, evinizin ferah ve modern bir görünüm yakalamasını sağlasa da modern ev dizaynının vazgeçilmez parçaları eviniz için tercih edeceğiniz aksesuarlardır. İster vintage ister klasik ister modern olsun. Yapacağınız ev dekorasyonlarında seçeceğiniz aksesuarlar evinizin havasını baştan başa değiştirebilir.

Aynalar ve Heykeller ile Evinizde Modern Bir Görünüm Katabilirsiniz!

Modern ev tasarımı söz konusu olduğunda sıklıkla tercih edilen aksesuarların başında aynalar ve heykeller gelir. Heykeller günümüz modern ev dizaynlarında sıklıkla tercih edilen aksesuarlardandır. Özellikle mitolojinin kurgusal karakterlerinden esinlenerek hazırlanan biblolar ya da heykellerin yanı sıra hayvan figürlü tasarım aksesuarlar da evlerde sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra alanınızın daha geniş ve ferah bir görünüme sahip olmasına yardımcı olan aynalar sayesinde evinizin her alanında daha şık ve zarif bir görünüm sağlayabilirsiniz. Evinizin raflarına ya da duvarlarına alacağınız dekorasyon ürünleri ile alanınızı kendi zevkinize göre modern bir şekilde dizayn edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAPAT

Ürün kategorileri

Sepet

Add to cart